Technologia

Pianka otwarta i pianka zamknięta

Pianka otwarta

Pianka o niskim współczynniku przewodzenia ciepła i dobrej zdolności do tłumienia dźwięków. Najczęstsze zastosowanie znajduje ona w izolacji poddaszy budynków mieszkalnych, termoizolacji wewnętrznych oraz zewnętrznych ścian działowych lub stropów. Główną zaletą stosowania otwartokomórkowych pianek poliuretanowych do ocieplania budynków jest uzyskanie 100% szczelności. Dzięki technologii natrysku pianka tworzy jednolitą, pozbawioną mostków termicznych warstwę – należy pamiętać, że pianka otwartokomórkowa jest pianką paroprzepuszczalną, potocznie mówiąc „oddychającą”, dlatego mimo 100% szczelności nie tworzymy w domu przysłowiowego „termosu”.

Pianka zamknięta

Pianka zamknięto komórkowa zawiera komórki zamknięte (minimum 90% takich komórek w zależności od przeznaczenia). Piankę tą przez wzgląd na jej dużą gęstość, zamknięte komórki, małą paro-przepuszczalność oraz dużą odporność na ściskanie stosujemy do termo oraz hydroizolacji płaskich dachów i stropodachów, ścian, fundamentów, budynków inwentarskich, chłodni, kontenerów oraz wygłuszania pomieszczeń itp.

WEŁNA MINERALNA, A PIANKA POLIURETANOWA

WEŁNA MINERALNA

1. Współczynnik λ od 0,032 -0,042 W/(m2*K). Parametr uzyskany w warunkach laboratoryjnych, pogarsza się wraz z upływem czasu

2. Podczas ocieplania wełną należy zwrócić szczególną uwagę na proces montażu. Bardzo trudno uniknąć nieszczelności w miejscach o skomplikowanej geometrii – występują mostki termiczne.

3. Wełna pyli się, wilgotna może sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni oraz alergenów.

4. Podczas instalacji potrzebne są dodatkowe elementy podtrzymujące izolację na miejscu (sznurki, gwoździe itp.) Konieczność transportu i wniesienia materiału na budowę

5. Wełna wraz z upływem czasu osiada, kurczy się i obwisa przez co zwiększają się mostki termiczne powodując znaczne straty ciepła.

6. Wykonanie ocieplenia wełną trwa od kilku do kilkunastu dni w zależności od powierzchni. Utrudniony dostęp do miejsc o małej przestrzeni.

7. Nie wzmacnia konstrukcji dachu dodatkowo obciążając go znacznym ciężarem własnym.

PIANKA POLIURETANOWA

1. Współczynnik λ =<0,036 W/(m2*K). Lambda gwarantowana po 20 latach od natrysku izolacji!

2. 100 % szczelności izolacji – brak mostków termicznych; podczas aplikacji następuje 120 krotny rozrost piany wypełniając wszystkie szczeliny i trudno dostępne miejsca tworząc jednolitą powłokę.

3. Jest materiałem obojętnym chemicznie, nie powoduje reakcji alergicznych, jest nieatrakcyjna dla szkodników oraz grzybów.

4. Przylega praktycznie do każdej powierzchni, wbudowywana metodą in-situ (brak odpadów i uciążliwego transportu i przechowywania materiału dla inwestora)

5. Izolacja natryskowa nie zmienia swoich wymiarów, nie kurczy się, nie osiada, nie obwisa.

6. Szybkość instalacji – ocieplenie poddasza nawet w jeden dzień. Dzięki transportowi materiału przy pomocy węży możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc.

7. Ze względu na niski ciężar pianki PUR nie obciąża konstrukcji.

Skontaktuj się z nami już dziś!

Tomek +48 693 175 505

Dawid +48 668 394 122